Apmācība pasaulei, kuras vairs nav

Pieci miljardi eiro, tas izklausās pēc daudz naudas, kas ir zaudējusi federālo valdību skolu digitalizēšanai. Turklāt ir arī attiecīgo federālo zemju ieguldījumi. Bet tas ir tikai piliens spainī – tiem, kam tas jāzina. Ja jūs noņemat naudu atsevišķām skolām, katrai iestādei ir atlicis pietiekami daudz vietas, lai virzītu digitālos pamatprocesus un tehnisko aprīkojumu.

Uwe Bettscheider, Štolbergas pilsētas Ziemeļreinas-Vestfālenes pilsētas Ritzefeldes ģimnāzijas direktors, digitālo paktu uzskata par “sākuma finansējumu”: “Lietotājam ir jāsaprot, ka IT ir pastāvīgs uzdevums.” Aparatūrai un programmatūrai, kas tika iegādāta skolai, ir jābūt profesionāli uzturēts un atkal un atkal atjaunināts, arī drošības apsvērumu dēļ. “

Neviens uzņēmums nevar izveidot digitālās ierīces 1000 darbiniekiem bez IT atbalsta. “Bet skolās skolotāji bez specializētas apmācības gadu desmitiem ilgi ir atstājuši novārtā IT atbalstu, pat ja tas finansiāli sāp: skolām ir nepieciešams IT profesionāļu atbalsts, ja tās attiecīgi modernizē savu tehnoloģiju.”

displejs

“Metode metodiski bagātina mācīšanu. Mācīšanas veids nemainīsies.”
Uwe Bettscheider

Savā ģimnāzijā Bettscheider jau ir virzījis uz priekšu digitalizāciju un iegādājies mākoņu platformu skolotājiem un studentiem, kā arī tāfeles un planšetdatorus. Iesācējs AixConcept nodrošina un atbalsta sadarbības platformu studentiem un skolotājiem ar mācību pārvaldības sistēmu no mākoņa. Bettscheider vēlas uzlabot studenta un skolotāja mijiedarbību. “Piemēram, students, kurš guļ mājās gultā, ar salauztu kāju, var sekot pie tāfeles, kas atrodas datorā vai viedtālrunī savā istabā.”

Turklāt skolēni var izmantot mākoni, lai interaktīvi risinātu uzdevumus un padarītu viņu darbu pieejamu klasesbiedriem grupas darbā. Pakāpeniski Bettscheider vēlas aprīkot visas klases ar tāfelēm, planšetēm un digitāliem mērinstrumentiem zinātnes priekšmetiem. Viņš domā, ka nākotnē skolēniem vairs nevajadzēs grābt skolas grāmatas. “Tehnoloģija bagātina mācīšanu metodiski spēcīgi. Mācīšanas veids nemainīsies,” saka skolu digitalizācijas direktors.

Interesanti arī: krīts un tāfele datora vietā Silīcija ielejā

Element5 Digital J Cimc Op Fhig Unsplash
Vai skolēniem nākotnē vairs nevajadzēs nēsāt smagas grāmatas? (Foto: Element5 Digital / Unsplash)

Piemēram, studenti ar VR brillēm vēstures priekšmetā varēja, piemēram, brīnīties par seno Romu vai pārliecinoši sekot bīstamiem vai sarežģītiem eksperimentiem ķīmijas stundās. Citos zinātniskos priekšmetos, piemēram, fizikā vai matemātikā, var izmantot 3D modeļus.

Bet digitalizācija atstās arī savas pēdas mācību saturam: “Ar digitālo iespēju un jaunu tematisko jomu parādīšanos ir jāpārdomā vispārējās izglītības jēdziens.” Šī jaunā digitālā realitāte ir jārisina skolā – pretējā gadījumā citi uzņemsies šo uzdevumu “, brīdina Bettscheider.

Sāra Henkelmane, Digitālās izglītības tīkla pārstāve, redz lielus uzdevumus lielajās izmaiņās, ar kurām saskaras skolas: “Pašlaik izglītības iestādēm ir jārisina iekļaušana, integrācija un digitalizācija, kā arī bagātīgs saturs, lai tās nodotu. Mācību programmas tiek attīrītas un tiek jautāts: kas vēl ir būtisks? Digitalizācijai vajadzētu kļūt par transversālu jautājumu katrā priekšmetā. ”

Bez pareizas infrastruktūras nav digitalizācijas

Bet tālu no tā vēl nav beigušās debates par to, kā padarīt studentus piemērotākus rītdienas pasaulei. Tā kā pastāv steidzama pamatproblēma: “Ja darbojas interneta savienojums, tad viss darbojas,” saka Bettscheider, taču tas ne vienmēr darbojas, kā to dara daudzas vācu skolas, saka Henkelmans. “Lai gan katram studentam tagad ir sava ierīce un viņš varēja izmantot pārlūkprogrammas balstītas tehnoloģijas. Lietojumprogrammas piekļūst mācību saturam. Bet pārāk bieži tam joprojām trūkst trūkstošās tīkla infrastruktūras. ”

Saskaņā ar aptauju, ko šī gada pavasarī Izglītības un profesionālās apmācības asociācijas (VBE) vārdā veica vēlēšanu institūts Forsa, tikai vienai no katrām trim skolām visās klasēs un telpās ir pieejams ātrs internets un Wi-Fi. Austrumeiropā tas jau ir daudz tālāk, saka Henkelmans.

Bet cik tālu skolas būtu jāpārveido ciparu formātā? Vai nepastāv risks, ka studenti aplaimojas pa tālruni, nevis rūpējas? Henkelmans saprot šo kritiku: “Runājot par aprīkojumu, paliek liels jautājums: vai tiešām katram studentam ir nepieciešams dators? Kāda pievienotā vērtība tam ir?”

Galvenais rep 1 19 Ctab 1200X1200

Kompaktās SEO zināšanas iesācējiem un profesionāļiem

LEAD pārskatā “Darbgrāmata SEM / SEO” jūs uzzināsit visus pamatnoteikumus un rīkus, lai sāktu darbu, pēc tam rūpīgi izpētiet savus esošos pasākumus un, visbeidzot, ar vienlīdzīgiem noteikumiem runājiet ar pakalpojumu sniedzējiem. Tātad neviens nevar jūs tik ātri apmānīt!

Lejupielādējiet tūlīt!

Jautājums, ar kuru vadītājiem jāsaskaras visā valstī. Bettscheider zina, ko viņš nevēlas: Edutainment, rotaļīga zināšanu nodošana, izmantojot televīziju vai datorprogrammas, nav piemērota vispārizglītojošajai izglītībai, jo ir nepieciešami attīstības centieni un pielāgošanās dotajām mācību programmām, viņš saka. “Džona Hattie pētījums arī parāda, ka skolotājiem ir vislielākā ietekme uz mācīšanos, tāpēc dators var būt tikai motivācija un instrumenti.”

Un skolotājiem būs vissvarīgākā loma digitalizācijā. Pēc Henkelmana vārdiem, kopā ar skolotājiem “skolas digitalizācijas panākumi stāvēs un kritīsies”. Bet skolotāji tik tikko nespēj iesaistīt skolēnus digitālajā laikmetā, ja tos atstāj vieni. “Tāpēc jums jāiegulda skolotāju apmācībā, lai viņi varētu saprast un komunicēt digitalizāciju, pretējā gadījumā tas ir tāpat kā iedot kādam automašīnu, kurai nav autovadītāja apliecības.”

Skolotāji vērtē viņu aprīkojumu kā “apmierinošu”

Ja vaicājat pašiem skolotājiem, šie digitālie jauninājumi ir diezgan atvērti, taču digitālais pakts un reālie apstākļi uz vietas ir diezgan sliktas: Pēc IT asociācijas Bitkom aptaujas gandrīz visi aptaujātie skolotāji uzskata, ka Vācija atpaliek no digitalizācijas starptautiskajā salīdzinājumā. Tāpēc viņu skolas tehniskie priekšnoteikumi skolotājus vērtē kā “apmierinošus” (3,3).

Gandrīz visi aptaujātie skolotāji uzskata, ka paziņotais Digitālā pakta finansējums ir nepietiekams. Vairāk nekā puse paziņoja, ka vēlas biežāk izmantot digitālās tehnoloģijas. Tomēr tie neizdodas, jo trūkst ierīču (58 procenti), trūkst pedagoģiskas koncepcijas (13 procenti) vai viņu pašu digitālās zināšanas (12 procenti). Daudzi arī baidās, ka tehnoloģija klases laikā neizdosies.

Tas parāda, ka Digitālā pakta īstenošanā galvenā uzmanība tiks pievērsta ne tikai aprīkojumam, bet arī skolotāju izglītībai un apmācībai, kā arī plašsaziņas līdzekļu attīstības plānam – “kurā tehnoloģiju izmantošana tiek noteikta didaktiski pamatotā veidā”, skaidro Henkelmans. Viņa ierosina ilgtspējīgu plānošanu: “Ja jūs rīt ieviešat skolas jaunajās tehnoloģijās un pēc tam pārstājat strādāt pie tām, tas nedarbosies, un būtu vērts soli pa solim sākt paplašināt tīkla infrastruktūru un aprīkojumu. Tādā veidā viss personāls un stratēģija var augt kopā ar jaunu darba materiālu un apmācības kultūru – lai mēs visi varētu ņemt līdzi. ”

“Mūsu skolu sistēma ir vienota un (…) vērsta uz industrializāciju.”
Sāra Henkelmane

Bettscheider uzskata digitālo paktu par labu. “Bet es ceru, ka vietējās varas iestādes nedomās, ka jautājums ir ticis izskatīts, tas būs jāfinansē ilgtermiņā, un nauda nepalīdzēs, piemēram, ja skolā nav saprātīgas mediju koncepcijas un datori stūrī stāvēt. ” Arī Henkelmans to redz šādi: “Ja skolotājs ir satriekts ar viedtālruņiem, tad viņi nonāk stūrī.”

Lai arī Digitālais pakts ir paredzēts piecu gadu termiņam, Henkelmans to uzskata par attīstības procesa sākumu, kas prasīs 15 līdz 20 gadus: “Runa ir par visu paaudžu izglītību šajā valstī, politika to ir redzējusi. jo tas nav ieguldīts gadu desmitiem ilgi. ”

Viņuprāt, skolu sistēma ir jāmaina vēl fundamentālāk: “Mūsu skolu sistēma ir vienota un nav mainīta gadu desmitiem ilgi – tā aizsākās imperatora laikā un ir vērsta uz industrializāciju, bet industrializācija ir pabeigta, un digitalizācija ir daudz svarīgāka tagad un serviss – mēs trenējamies pasaulē, kuras vairs nav. Skolēniem jāapgūst kritiskā domāšana un ētika, viņiem jāzina, kādas tiesības viņiem ir, un daudzi absolvē skolu bez digitālā pamata – kas jāmaina Katrā darbā, kuru šodien strādājat, izmantojot digitālos rīkus – pat dārzniekam jāprot plānot klēpjdatorā – mums drosmīgi jāsāk digitālajā laikmetā. ”

“Skolām ir vajadzīga“ modernākā līmeņa ”pieeja digitālajai pasaulei – politikai un administrācijai ir jāatzīst, ka tas ir pastāvīgs uzdevums – IT pasaule mainās ātrāk nekā politika un administrācija,” rezumē Bettscheider.

Interesanti arī: digitālā klase

Ar dpa materilu

Biļetens un Messenger

Vienmēr atjauniniet informāciju par visām digitālās dzīves tēmām, izmantojot LEAD biļetenu un LEAD Tech biļetenu. Profesionāls vai privāts. Iesūtnē vai izmantojot Messenger.

Abonējiet mūsu biļetenu tūlīt
Abonējiet tagad, izmantojot Messenger

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *