JobTeaser: Darbinieku vervēšana Z paaudzei

Nikolā Lombards un Adrians Ledukss ir divi veiksmīgi dibinātāji, kuri nekad īsti nevēlējās par tādiem kļūt. Viens no viņiem sapņoja (un to slepeni joprojām dara) kļūt par dārznieku un rakt gultā, otrs redzēja sevi kā pilotu kabīnē. Neskatoties uz to, jaunie francūži nāca klajā ar ideju par JobTeaser – šodien Eiropā vadošo studentu un absolventu personāla atlases platformu, kas 2019. gadā piezemējās 40 augstas veiktspējas jaunuzņēmumu sarakstā, ko publicēja La French Tech un Bpifrance. ,

“Mūsu misija ir dot iespēju jaunajai paaudzei atrast īsto vietu sabiedrībā,” intervijā LEAD skaidro Adrien Ledoux par sava uzņēmuma kopējo ideju. JobTeaser mērķis ir “sagatavot jauno paaudzi, lai sasniegtu visu potenciālu, realizētu sevi un atstātu savu zīmi uz pasaules”. Skaidrs, ka tādas prakses kā Next40Index ar tik augstu mērķi ir svarīgs signāls visiem darbiniekiem, lai viņi būtu uz pareizā ceļa ar biznesa ideju un darba veidu.

Jaunieši Eiropā pozitīvi vērtē nākotni

Viņu pašu nākotnes vīzijas ne vienmēr bija tik skaidras abiem dibinātājiem: 2008. gadā Adriens Ledukss un Nikolā Lombards iepazina viens otru konsultāciju firmā – darbos, kas viņu CV izskatījās labi, bet neizpildīja abus. Cita starpā šī pieredze lika viņiem atrast JobTeaser: viņi gribēja apgaismot jauniešus, lai viņi būtu labāk sagatavoti karjeras sākumam un varētu precīzāk uzzināt, ko viņi vēlas.

displejs

Pēc vienpadsmit gadiem darba pasaule ir radikāli mainījusies: saskaņā ar dažiem pētījumiem 85 procenti darbavietu, kas būs pieejamas 2030. gadā, šodien nepastāv. Jaunieši Eiropā pozitīvi vērtē darba nākotni: “Viņi ir optimistiski noskaņoti attiecībā uz jaunajām tehnoloģijām, jaunām vadības metodēm un korporatīvajām vērtībām,” saka Ledoux, kurš šo ieskatu guva no WISE pētījuma, ko JobTeaser publicēja kopā ar Ipsos.

Vairāk par: Mūsdienu vervēšana – lieli dati lieliem talantiem

Dibināšanas foto
Divi dibinātāji Nikolā Lombards un Adrians Ledukss (attēls: JobTeaser)

Alga joprojām ir vissvarīgākais kritērijs

Neatkarīgi no tā, ko ienesīs nākotne, dažos veidos Ģen Z mērķi atšķiras no tiem, kas bija pirms desmit, divdesmit vai trīsdesmit gadiem – kad viņu nākamie priekšnieki tikko spera pirmos soļus darba dzīvē: “Pretēji tam, ko parasti domā par šo paaudzi Saskaņā ar mūsu pētījumu, atalgojums katrā valstī joprojām ir vissvarīgākais kritērijs – tam seko personīgais darba un privātās dzīves līdzsvars, “saka Adrien Ledoux. “Tam seko jaunās paaudzes karjeras perspektīva, kurai ir trešā vieta ar darba dzīves jēgpilnumu.”

Mūsdienās JobTeaser izmanto aptuveni 2,5 miljoni jauno speciālistu 19 valstīs. Studentiem un absolventiem mākonis balstīta platforma piedāvā iespēju iepazīt piemērotus darba devējus, pamatojoties uz iespējām, vērtībām vai nākotnes ambīcijām. Turklāt viņi var sagatavoties ar interviju un karjeras ekspertiem un tiek mudināti kontaktēties ar uzņēmumiem.

Absolventiem netrūkst elastības: “Lielākā daļa jauniešu vēlas strādāt citā pilsētā, nevis savā, un franči un spāņi šobrīd ir mobilākie: katrs otrais būtu gatavs strādāt ārpus savas valsts un pat ārpus ES. Angļi un vācieši šeit ir atturīgāki. “

Absolventiem vairāk pietrūkst pieredzes – piemēram, lai pareizi novērtētu darba prasības un izlemtu, vai amats ilgtermiņā varētu būt pareizākais: „Viens no diviem jauniešiem pēc absolvēšanas nejūtas gatavs ienākt darba tirgū. “saka Ledoux. Un vēl vairāk: “88 procenti vēlas labāku atbalstu viņu karjeras izvēlē, darba pieredze ir atslēga, lai palīdzētu studentiem iekļūt darba tirgū, un 97 procenti studentu uzskata, ka ir svarīgi viņus sagatavot darba nākotnei.”

Vairāk par: Laika ziņā mainītās intervijas ir jaunā HR tendence

Tā ir spēle: platformā ir pārstāvēti 70 000 uzņēmumu

Vairāk nekā 600 partneru universitātes tagad strādā ar bezmaksas karjeras centra platformu JobTeaser, kas ir integrēta iekštīklā, lai maksimāli palielinātu studentu iesaisti. Otrajā pusē ir 70 000 uzņēmumu, to skaitā Deutsche Bahn, Zalando, BASF, Lufthansa vai L’Oréal, kuri ir pārstāvēti viņu JobTeaser profilā ar daudzām vakancēm.

Apkopojot jauno speciālistu datus, piemēram, atrašanās vietu, studiju programmu, intereses utt., Viņi var izmantot tiešraides kurjeru un video, lai apmainītos ar informāciju ar kandidātiem un tādējādi saņemtu viņiem piemērotas programmas. Diezgan liela veida grāmata darba atrašanai, kas, pēc Ledoux domām, var nodrošināt mačus daudzās jomās: “Mēs pieņemam darbiniekus visiem amatiem, sākot no IT līdz attiecībām ar klientiem, mārketinga līdz pētniecībai un inovācijām, un mēs saņemam daudzus pieteikumus no talantīgiem cilvēkiem no visām jomām kuriem pašiem bija orientācijas grūtības, un bieži darbs tika izlemts pēc sanāksmes vai stažēšanās. “

Pašlaik JobTeaser strādā 250 darbinieku

Ledoux un viņa kolēģi JobTeaser vēlas turpināt attīstīt un izvērst orientācijas tēmu karjeras izvēlē – un neaprobežojas tikai ar vietējiem jautājumiem:

“Kopumā mēs veidojam Eiropas komandas, kas atbilst mūsu ambīcijām.” Protams, šī vēlme sasaista resursus: “Šodien mums ir 250 darbinieku, no kuriem 50 strādā ārpus Francijas, un mēs plānojam, ka līdz 2020. gada beigām būs 400 komandu, un ārpus Francijas mūsu komanda būs trīskārša.”

Cik grūti ir pieturēties pie kopīgas pamatidejas ar šādu uzņēmuma lielumu, kas izplatīts visā Eiropā? “Divas lietas mums ir ļoti svarīgas: mūsu misija ir palīdzēt jaunajiem talantiem atrast viņu karjeru, mērķtiecīgu komandu un spēcīgas vērtības, kuras mēs dalāmies komandās, kuras abas ir dziļi iestrādātas mūsu DNS,” saka Ledoux , “Vietnē JobTeaser mēs esam izstrādājuši vērtību saīsinājumu: HEAT, kas apzīmē pazemību, iesaisti, veiklību un entuziasmu. Galvenais veiksmes faktors ir nodrošināt, ka mūsu komanda iemieso šīs vērtības un var tās nodot mūsu birojiem ārzemēs.”

Vairāk par: Vai meklējat darbu? 7 padomi gadu tūkstošiem

Kā tiek ieguldīti jaunie 50 miljoni?

Nesen JobTeaser no investīciju fonda Highland Europe saņēma 50 miljonu eiro finansējumu, lai turpinātu nostiprināties karjeras konsultēšanā un jauno talantu vervēšanā Vācijā.

Šim ieguldījumam jāveicina turpmāki pagrieziena punkti: “Pirmkārt, turpināt demokratizēt prakses vietas un nodarbinātības iespējas, stiprinot mūsu ekosistēmu Eiropā: vairāk koledžu, lai sasniegtu pēc iespējas vairāk studentu un jauno absolventu, vairāk uzņēmumu, lai viņiem sniegtu vēl vairāk iespēju. pieņemot darbā. “

Otrkārt, Lombarda un Ledoux vadītā komanda cenšas izgudrot jauno talantu karjeras atbalstu un palīdzēt viņiem pieņemt labākus lēmumus: “Tas sākas ar palīdzību jauniešiem labāk iepazīt vienam otru un noteikt savus profesionālos mērķus un mērķus.” skaidro Ledoux.

“Tas ir svarīgi, jo jūsu paveiktais darbs ir liela daļa no tā, kāds jūs esat, jūs strādājat astoņas stundas dienā, un tas ir pirmais jautājums, ko uzdodat kādam, kuru tikko satikāt Tomēr lēmumi bieži ir standarta vai pat akli, un pārāk daudz jaunu cilvēku savu pirmo darbu sāk autopilota režīmā, nedomājot par to, ko viņi patiešām mīl un kas viņiem ir vislabākais. “

Drošības izpēte un izstrāde orientēšanās posmā

Trešais pagrieziena punkts ir ieguldījumi pētniecībā un attīstībā, lai izmantotu novatoriskus rīkus, lai palīdzētu jauniešiem labāk iepazīt sevi un darba pasauli. Viens no šiem rīkiem jau tiek izmantots: Marco rīks identificē karjeras motivācijas vērtības, intereses un virzītājspēkus, un pašlaik tas tiek pārbaudīts beta versijā.

Mēneša laikā Ledoux platforma ziņoja, ka vairāk nekā 10 000 dalībnieku bija bez reklāmas, no kuriem 92 procenti aizpildīja anketu un piekļāvās pilnam ziņojumam. Ledoux lepojas ar šo attīstību: “Mums tas parāda nepieciešamību pēc iespējas vairāk cilvēku nodrošināt ar bezmaksas rīkiem, lai labāk iepazītu viens otru un pieņemtu labākus lēmumus par savu turpmāko karjeru.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *