Berlīne aug un aug. Ko domā pilsēta

LEAD: “Berlīnes rūpniecība jau šodien strādā pie rītdienas jautājumiem, un šīs atbildes ir digitālās”, sakiet kabīnē #BERLINPRODUCED Hannover Messe. Uz kādiem jautājumiem berlīnieši vēlas atbildēt?

Stefans Franzke: Mēs dzīvojam augošā pilsētā. Katru gadu tiek pievienoti aptuveni 50 000 jaunu iedzīvotāju. Lai sagatavotos nākotnei, mums ir jāatbild uz dažiem jautājumiem par nākotni:

  • Kā mums izdodas nodrošināt enerģiju visiem? Kā mēs rīkojamies ar enerģiju?
  • Kā attīstīsies mobilitāte mūsu pilsētā?
  • Mūsu pilsētas cilvēki noveco. Kā mums izdodas novecot mājās – pat ar digitalizācijas palīdzību?
  • Kā mēs veidojam jaunas darba vietas?

LEAD:
Papildus mobilitātei, veselībai un darbavietām Blockchain ir Hannover Messe darba kārtībā. Atslēgvārdu Ape vienība un viedie līgumi: Pateicoties nelielam demonstrējumam vietnē #BERLINPRODUCED, jebkurš var veikt savu pirmo marķiera darījumu apmaiņā pret saldējumu, intuitīvi un izbaudīt mehāniku aiz vienas no pēdējos gados apspriestākajām tehnoloģijām. Kā blockchain un viedie līgumi mainīs mūsu līdzāspastāvēšanu nākotnē?

displejs

Stefans Franzke: Patērētājiem ir jāsaprot, ka izplatītās datu bāzes nodrošina lielāku drošību ikdienas dzīvē. Ja kāds sūta datus, viņam vajadzētu arī droši ierasties. Ja, piemēram, tiek izsaukts ugunsgrēka trauksmes signāls, informācijai jārodas no pareiza ugunsgrēka trauksmes signāla un no cita ugunsgrēka trauksmes signāla.

Blokķēdes tēma kļūst arvien nozīmīgāka arī B2B nozarē. Piemēram, kad tāds uzņēmums kā BMW nosūta dizaina datus printera ražotājam, lai ražotu 3D detaļas. Šeit ir jānodrošina, lai 3D printerī nenonāk manipulēti dizaina dati. Bet tas attiecas arī uz līguma izstrādi un līguma labošanu. Blokķēde var attēlot līgumus tā, lai tie būtu izsekojami.

Interesanti arī: viedie roboti un 5G nākotne – Hannover Messe iepazīstina ar jaunām tendencēm

Dr Stefan Franzke Image Rights Berlin partneris
Stefans Franzke (Kredīts: Berlīnes partneris)

LEAD: Un kā ar blokķēdi B2C apgabalā? Vai ir kādi scenāriji, kas palīdz patērētājam?

Stefans Franzke: Jā, par veselību: Iedomājieties, ka jūs stāvat aptiekas priekšā un vēlaties izpirkt recepti. Bet arī aptiekā ir tikko kā tagad. Šeit ir iespējami jauni biznesa modeļi, kas nodrošina receptes nolasīšanu, izmantojot tirdzniecības automātus. Tam nepieciešama metode, kas nodrošina, ka mašīnā ir pareizā narkotika. Blockchain darbojas arī pārtikas rūpniecībā vai dažādās medicīniskās lietojumprogrammās – tas ir, visur, kur būtu jānodrošina, ka ierodas tikai pasūtītās preces un ar to nekas nav manipulēts.

Iepriekš darījumus veica, tiekoties ar biznesa partneriem, skatoties acīs un noslēdzot līgumu ar rokasspiedienu. Tas viss radīja uzticību. Mūsdienās blockchain ir rokasspiediens. Viņa garantē, ka mēs iegūsim to, ko pasūtījām. Tas attiecas gan uz pirkumiem, gan pakalpojumiem. Bet ne tikai tirdzniecība, bet arī mākslinieki var gūt labumu no Blockchain biznesa modeļiem. Piemēram, jūs varat dot licences viņu mūzikai. Tas viņiem ļauj nodrošināt, ka viņi saglabā kontroli pār savu kompetenci un darbu.

LEAD: Tagad ideju ir daudz, bet ikdienas dzīvē mēs to joprojām redzam maz. Cik ātri uzņēmumi faktiski nonāk blokķēdes vilcienā?

Stefans FranzkeDaudzi uzņēmumi nevēlas teikt, ka viņi paļaujas uz Blockchain, jo kriptovalūtu dēļ šim jautājumam ir arī negatīvs tēls. Tad jūs drīzāk sakāt: mēs strādājam ar decentralizētām glabāšanas sistēmām. Bet, lai būtu precīzi – un to ļoti skaidri varat redzēt šeit, Hannoveres Mesē, uzņēmumi, kas strādā mākonī, pat nenāk ap Blockchain, lai aizsargātu savus datus un biznesa procesus.

LEAD: Kā uzņēmumi var iekļaut Blockchain savā korporatīvajā stratēģijā?

Stefans Franzke: Nāc uz Berlīni! Mums ir partneru tīkls, kas pārzina blokķēdes tēmu, kuri var klausīties un pateikt: tam ir jēga vai mazāk. Tāpēc pajautājiet citiem cilvēkiem un uzņēmumiem, apskatiet citu uzņēmumu projektus un pēc tam dažreiz izstrādājiet prototipu.

LEAD: Hannover Messe ir aktuāls jautājums arī par papildināto realitāti un virtuālo realitāti. Virtuālie spoguļi, kas izstrādāti, lai veicinātu modes tirdzniecību, jau kādu laiku pastāv. Tomēr šī tehnoloģija vēl nav pieredzējusi lielo uzrāvienu. Kurš VR vai AR scenārijs rada reālu pievienoto vērtību klientiem, un kādas lietojumprogrammas mēs faktiski redzēsim tirgū patērētājiem nākamo trīs gadu laikā?

Stefans Franzke: Mūsdienās virtuālo realitāti un papildināto realitāti mēs galvenokārt redzam, piemēram, arhitektos un rūpniecības nozarē, lai pārbaudītu, vai izstrādājuma montāža notika tā, kā jūs to bijāt iedomājušies.

Patērētāju jomā jums ir ļoti skaidri jāsaka, ka prezentācijas ierīces vēl nav tādas, kuras izmantotu lietotājs. Bet tas ir laika jautājums. Nākamajos 24 mēnešos notiks izrāviens. Viens no dzinējspēkiem šeit ir azartspēļu nozare.

Hannoveres gadatirgus

Hannoveres Mesē 6500 izstādes dalībnieku no 75 valstīm līdz 5. aprīlim parādīs jaunākos sasniegumus apgabalā “Rūpniecība 4.0”. Ir vitrīnas par mākslīgo intelektu, mašīnmācīšanos, platformu ekonomiku un 5G mobilo sakaru standartu. Ar saukli #BERLINPRODUCED Berlīnes pilsētai ir savs stends, kurā demonstrācijas un paneļos prezentēt un diskutēt par nākotnes tēmām.

LEAD: Pēdējā tēma: Darba roboti – rītdienas kolēģi? Cik cilvēkam ir jābūt, vai tam vajadzētu būt? Vai cilvēki baidās, ka nespēs viņiem kalpot?

Stefans Franzke: Tādiem uzņēmumiem kā Siemens, ABB un Bosch jau ir sistēmas, kas atbrīvo cilvēkus no ražošanas. Bet cilvēks joprojām nosaka tempu. Un pa to laiku roboti ir arī ļoti viegli darbināmi: viņi paņem robotu un veic darbību kopā ar to. Viņi to jau ir ieprogrammējuši. Nevienam par to vairs nav jāuztraucas. Un bez robotiem nedrīkst aizmirst, ka mēs vairs nevarējām ražot Berlīnē. Lai novērstu darbavietu migrāciju, roboti ir labs veids, kā nodrošināt darba vietas.

LEAD: Un birojā?

Stefans Franzke: Roboti veiks ikdienas darbu birojā. Tāpat kā pirms 20 gadiem grāmatveža apšuvumu nomainīja Excel, šodien algoritmi pārņem ikdienas novērtējumus. Darbiniekiem ir vairāk laika radošam darbam. Nākotnē arvien lielāka nozīme būs tam, ka darba pasaule pastāvīgi mainās. Jums arī jāpasaka cilvēkiem: esiet elastīgs. Pieņemiet izmaiņas, esiet pozitīvs. Esiet pats pārmaiņu virzītājspēks, lai jūs varētu veidot nākotni.

Interesanti arī: vairāk nekā divkāršoti ieguldījumi jaunizveidotos uzņēmumos

Biļetens un Messenger

Vienmēr atjauniniet informāciju par visām digitālās dzīves tēmām, izmantojot LEAD biļetenu un LEAD Tech biļetenu. Profesionāli vai privāti. Savā iesūtnē vai caur Messenger.

Abonējiet mūsu biļetenu tūlīt
Abonējiet tagad, izmantojot Messenger

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *